5 טיפים כיצד לפתח נכון ערוץ יוטיוב

  1. אתם חייבים לבחור נושא מעניין – פשוט חפשו ביוטיוב מילות מפתח בנושאים שונים. אתם יכולים לחפש לדוגמא "איך לבנות אתר מכירות", "איך לפתוח עסק בארה"ב", "איך ללמוד לשחות נכון", "איך לפתח שרירים בבטן", "איך לשפר את הרכב שלי" ועוד. אם מוצגים לכם סרטונים עם עשרות אלפים או מיליוני צפיות, סימן שמדובר בנושא מבוקש. בנושא כזה יש קהל גדול שחלקו יכול לעבור אליכם בקלות ובמהירות יחסית. גם אם אין לכם ציוד צילום מקצועי ואתם פועלים על פי המדריכים שלנו כדי לייצר כסף ביוטיוב. אם הנושא צובר מעט צפיות, לא משנה כמה תשקיעו, כמה זמן הערוץ שלכם יעבוד וכמה ערך ייתן התוכן שלכם, הסרטונים שלכם לא יוכלו להגיע לכמות גדולה של צפיות, מכיוון שהנושא כנראה לא מבוקש. חשוב לזכור שנושא מסוים יכול להיות עם ביקוש נמוך בישראל אך ביקוש גבוה בארה"ב. כך שמומלץ תמיד לבחון אפשרות לייצר את הפעילות שלכם ביוטיוב בשפה האנגלית.
  2. אם אתם חדשים ביוטיוב, אל תנסו להפוך לסופר מצליחים או כוכבי יוטיוב בתחילת הדרך – כל מה שאתם צריכים לעשות בתחילת הדרך הוא ניסוי וטעיה. תכינו סרטונים בנושאים מגוונים, תנסו כותרות בסגנונות שונים, תכינו עטיפות שונות לסרטונים. כך תגלו מה הכי עובד לכם, מביא לכם את התוצאות הטובות ביותר ותמשיכו להשקיע בדרך הנכונה. תיזכרו שלא הופכים לכוכב יוטיוב ביום אחד.
  3. השתמשו בתוכנית עבודה מסודרת – עוד לפני הפקה או הכנת סרטון וידאו ליוטיוב, אתם צריכים לתת לו שם וכותרת מסקרנת, לחשוב איזה עטיפה תהיה על גבי הוידאו, ואיך בפועל הוידאו יהיה בנוי. אתם חייבים לחשוב איך הסרטון שלכם לא יהיה משעמם ויהפוך לויראלי ומוצלח. בעת הפקת סרטון וידאו (במיוחד אם מדובר בסרטון בו אתם מדברים או מציגים), אתם חייבים להיות הבמאים ולחשוב על הכול מראש. אתם לא צריכים לטחון מים. לפעמים וידאו של 3 שעות אפשר לקצר ל-15 דקות ולהגיד תכלס את הדברים החשובים ביותר בצורה ברורה וקצרה. אתם יכולים לבדוק איך המתחרים שלכם מציגים סרטון יוטיוב בנושאים דומים. זיכרו שהכותרת והעטיפה של הסרטון חשובה לא פחות מהסרטון עצמו. יש לזכור שסרטון וידאו איכותי אחד בערוץ מתחיל לא יצליח בהכרח. אתם חייבים להמשיך לעבוד על סרטונים נוספים כדי לחזק את הערוץ. לא מעט ערוצי יוטיוב הצליחו וצברו קהל מעריצים גדול רק לאחר מספר חודשים או שנים. לסיכום, אל תצפו להפוך למוצלחים מסרטון וידאו אחד או שניים.
  4. השתמשו בכלים נכונים – אתם לא חייבים ציוד יקר כדי להפיק סרטוני וידאו ליוטיוב. אם אתם מצלמים את הסרטונים בעצמכם, מספיק שיהיה לכם סמארטפון. יחד עם זאת, מומלץ להשקיע בחצובה כדי למנוע רעידות בסרטון ולבצע צילום באור שמש, כדי שהתאורה תהיה טובה. שימו לב שהסרטון שלכם לא יהיה חשוך, דבר שפוגע בחוויית הצפייה. אם אתם מצלמים סרטונים בתוך הבית, חשוב לצלם ליד החלון כדי לשפר את התאורה.
  5. בחרו שם ועטיפה יפה לערוץ – השקיעו בשם רלוונטי ומסקרן עם עטיפה מושקעת ותמונת לוגו רלוונטית ומושכת. תוכלו לראות דוגמאות בערוצי יוטיוב גדולים ומצליחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.