אסטרטגיה למתחילים כיצד לסחור במטבעות קריפטו ללא סיכון

במדריך הבא נציג לכם כיצד סוחרים במטבעות קריפטו בשיטת מסחר Spot ומרווחים כסף ללא סיכון, במיוחד בתקופת השוורים (Bull Run) כאשר השוק נמצא במגמת עלייה, בה אנחנו נמצאים היום (נכון לשנת 2021). האסטרטגיה כוללת כללים ברורים מתי לקנות ומתי למכור מטבעות קריפטו, וכמובן כיצד ניתן להרוויח מכך כסף.

מה צריך בשביל להתחיל?

 • אתם צריכים להירשם לבורסה של מטבעות קריפטו (כגון Bybit או Binance). לבורסות הללו יש גרף מסוג TradingView שיאפשר לנו להבין ולנתח את התנודות בערך המטבעות. אתם משתמשים בשיטת מסחר של Spot בלבד ולא נוגעים בשיטות של Margin או Futures.
 • אתם צריכים ארנק דיגיטלי דרכו אתם יכולים לקנות מטבעות קריפטו. גם במקרה הזה אתם יכולים להשתמש בבורסה של Bybit או Binance.

הטעויות שעושים מתחילים כאשר עושים מסחר ב-Spot

 1. קונים כאשר ערך המטבע למעלה ומוכרים כאשר ערך המטבע למטה.
 2. קונים מטבעות בכל הכסף ולא משאירים כסף פנוי.
 3. לא סבלניים, רוצים תוצאות מהר וכתוצאה מכך מפסידים.

כללים חשובים להתנהלות על פי האסטרטגיה כדי להרוויח ללא סיכונים

 1. להתחיל לקנות מטבעות רק עם 5% מסך הכסף שיש לכם בארנק.
 2. לא למכור כאשר ערך המטבע יורד.
 3. לקנות אך ורק כאשר ערך המטבע יורד (כאשר כולם מפחדים – אתם קונים).
 4. כאשר ערך המטבע עולה וכולם קונים – אתם צריכים למכור.

מתי לקנות מטבעות קריפטו?

אם יש לכם מטבע דיגיטלי בארנק וערך המטבע יורד ב-15%, אתם קונים עוד מאותו מטבע (במקום רבים אחרים שמוכרים את המטבע שלהם במצב כזה). תהיו סבלניים!

לדוגמא, קונים מטבע במחיר של 100 דולר. אתם מחכים לראות אם המטבע עולה או יורד. אם המטבע יורד ב-15%, אתם קונים עוד 200 דולר מאותו מטבע (אפשר לקנות גם 100 או 300 דולר, תלוי כמובן בכמות הכסף הפנוי שיש לכם. אבל לא לקנות בכל הכסף).

אם קניתם מטבע אתריום בפעם הראשונה בשער של 4,000 דולר (מסומן בקו כחול), בפעם השנייה (אחרי ירידה של 15%) קניתם פי שניים בשער של 3,400 דולר (גם מסומן בקו כחול), הממוצע שלכם יעמוד על שער של 3,700 דולר בערך (מסומן בקו ירוק).

אחרי שקניתם עוד 200 דולר מאותו מטבע, מחכים בסבלנות לראות מה קורה הלאה. אם המטבע מתחיל לחזור לעצמו או שערכו ממשיך לרדת. אם המטבע יורד שוב ב-15% מתוך ממוצע הערך שקניתם (מסומן בקו ירוק), אתם קונים אותו שוב פי 2 מהקנייה האחרונה שלכם. כלומר, אם בפעם הראשונה קניתם את המטבע ב-100 דולר, בירידה השנייה קניתם את המטבע ב-200 דולר, אז בירידה השלישית אתם קונים את המטבע ב-400 דולר. כאמור, אתם בודקים ירידה של 15% מתוך קו הממוצע של ערך המטבע שיש ברשותכם ולא מתוך הקו האחרון שבו קניתם.

אם קניתם בפעם הראשונה ב-100 דולר ובפעם האחרונה ב-400 דולר, הממוצע החדש של ערך המטבע יהיה באזור ה-3,550 דולר, כפי שרואים בשרטוט. זה מצוין, כי בסך הכול כל פעם אנחנו קונים את המטבע כאשר ערכו נמוך יותר ויש לנו פוטנציאל להרוויח יותר בהמשך, כאשר תהיה עלייה בערכו. בדוגמא שלנו, התהליך בו צברנו את המטבע 3 פעמים, לקח כחודש.

מתי למכור מטבעות קריפטו?

התהליך של מכירת מטבעות קריפטו הינו הדרגתי, בדיוק כמו תהליך הקנייה. אם בקנייה התחלנו מהשקעה של 100 דולר, לאחר מכן 200 דולר ובפעם השלישית 400 דולר, בתהליך המכירה אנחנו עושים את ההפך. קודם מוכרים 400 דולר, לאחר מכן מוכרים 200 דולר ובנקודה השלישית מוכרים 100 דולר.

מקו הממוצע שלנו (בדוגמא של אתריום הוא כ-3,550 דולר), יש לחכות עד שערכו של המטבע עולה ב-15% כלפי מעלה. ברגע שערכו של המטבע יהיה 4,100 דולר, אתם יכולים למכור 400 דולר. לאחר עוד עלייה של 15% אפשר למכור עוד 200 דולר.

הנוסחה בתהליך המכירה היא כזאת:

 • בשלב ראשון לאחר עלייה של 15% מוכרים כ-60% מהמטבע שלכם.
 • בשלב שני לאחר עלייה של עוד 15% מוכרים כ-30% מהמטבע שלכם.
 • ממשיכים להחזיק ב-10% לאורך זמן ונותנים למטבע הזה לגדול לפני שממשיכים לקחת רווחים.

על פי האסטרטגיה, אתם לא צריכים לדאוג אם המטבע יורד. זאת תמיד תהיה הזדמנות מצוינת לקנות אותו במחיר מוזל. ואם המטבע עולה, אתם כמובן יכולים להחזיר את ההשקעה ולממש את הרווחים, בהדרגה ובסבלנות כמובן. לפעמים השוק נכנס לכמה שבועות או חודשים של מגמת ירידה, אך כל עוד אנחנו ב-Bull Market, אין לכם סיבה לדאוג, כי בשלב מסוים תתחיל מגמת העלייה ופריצה למעלה.

הטעות הנפוצה היא למכור בהפסד, אך אתם צריכים להתגבר על הדאגה ולחכות מספיק זמן עד לעלייה. ב-בול מרקט, מגמת ירידה נקראת גם "תיקון מחירים". הירידה בעצם היא לצורך תיקון בלבד, כדי לפרוץ בהמשך למעלה ולשבור שיאים חדשים.

מתי עוצרים הכול?

אם ערך המטבע מתרסק ב-40%, כנראה שמצב השוק משתנה וכדאי להפסיק את הפעילות עד שיתברר אם אנחנו עדיין נמצאים בתקופת עליות (Bull Run) או שאנחנו נכנסים לתקופה ארוכה של מגמת ירידה (Bear Market). זו תהיה גם כן תקופה מצוינת לרכוש מטבעות קריפטו לטווח הארוך, אך רק אחרי שהערך שלכם יירד ב-80% עד 99%.

טיפ: השתמשו באתר cryptocompare.com כדי לתעד כל קנייה ומכירה של מטבעות קריפטו. האתר יאפשר לכם ניתוח נתונים ותוכלו לעקוב כל הזמן אחר התוצאות שלכם.

טיפ 2: אתם לא צריכים להיות כל היום מול המסך כדי לבדוק אם ערך המטבע יורד או עולה ב-15%. פשוט משתמשים בפקודת Limit ומגדירים אוטומטית רכישה/מכירה על ידי המערכת כאשר הערך מגיע ליעדו. מדובר בכלי בסיסי שיש בכל בורסת קריפטו. אם אתם חדשים בתחום, מומלץ ללמוד כיצד להשתמש בבורסה שלכם דרך סרטוני יוטיוב.

לתשומת ליבכם: בכתבה אנחנו לא נותנים לכם ייעוץ מקצועי כיצד ולאן להשקיע את הכסף שלכם. אתם לוקחים את כל הסיכונים על עצמכם. אנחנו מביאים לכם מידע שימושי אותו אתם יכולים לנתח ולהבין בכל צורה שהיא. ההחלטה הסופית לגבי הפעולות שאתם עושים היא רק שלכם. האתר לא יישא באחריות לכל נזק ישיר או עקיף כתוצאה מהשימוש במידע שנמצא בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.