איך להרוויח כסף מפרסומות AdSense של גוגל באתר

בעלי אתרים רבים נהנים בשנים האחרונות לא רק מרווחים שקשורים לחשיפה שלה זוכה האתר שלהם, או לכסף שמשלמים אלו שקונים מוצר באתר מכירות שיש להם, אלא גם משילוב של פרסומות באתר. מדובר בד"כ במודעות שגוגל מציעה לאתרים לשלב בתוכם כדי שהן המפרסמים שלה יזכו לחשיפה של מוצריהם או שירותיהם, ובכך ירוויחו מכך כסף, והן בעלי האתרים ייהנו מהכנסה נוספת מהפרסומות השונות.

שיטת ה-AdSense של גוגל

גוגל הציגה לעולם מהפכה לא קטנה שהראתה כיצד ניתן לפרסם ברשת האינטרנט בצורה הרבה יותר ממוקדת. הדבר מסייע לרבים הן לפרסם מודעות מדויקות לקהלי יעד שונים במקומות ראויים והן ליהנות משיטה חכמה שבה משלמים רק על הקלקות על פרסומים (זאת להבדיל מבעבר שמודעה הייתה עולה X כסף, כמעט בלי קשר לכמות האנשים שיראו אותה או יבצעו פעולה ביחס אליה).

היום יש כבר מספר עצום של מפרסמים בכל רחבי העולם שמסתמכים על כוחה של גוגל ומפרסמים באמצעות שיטת ה-AdSense שלה. עבור בעלי אתרים נוצרת גם כן הזדמנות מצוינת להרוויח כסף בזכות כך שהם יכולים לשלב מודעות של מפרסמים באתר שלהם. כך, אם מי שנכנס לאתר גם מקליק על המודעה, גוגל חולקת את הרווחים עם בעל האתר.

מה צריך לעשות בפועל

מי שרוצה להרוויח כסף מפרסומות באתר שלו צריך קודם כל שיהיה לו חשבון גוגל. היום לרבים כבר יש חשבון כזה, אך אם למישהו עדיין אין, כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לגוגל ולמלא את הפרטים הבסיסיים שהם דורשים.

השלב הבא הוא להיכנס עם חשבון הגוגל לאתר של AdSense ולרשום שם את שם האתר. לאחר רישום האתר מקבלים קוד שצריך להדביק באתר כדי שייווצר הקשר בין האתר למערכת הפרסומות. כאן גוגל בודקת את האתר כדי לאשר אותו ולהכניס לתוכו פרסומות מתאימות.

הבדיקה של גוגל אורכת בדרך כלל עד מספר ימים, ובסיומה בעל האתר מקבל מייל שבו הוא רואה אם אישרו לו את תכנית המודעות או לא. במידה ולא, מוצמד גם הסבר שמדגיש שכנראה שבאתר חסר תוכן מספק או שחסר תוכן איכותי, שהאתר מכיל מידע פוגעני, שהאתר כולל קישורים בעייתיים, שהאתר לא בנוי נכון מבחינת הניווט בו ועוד. לאחר תיקון הליקויים יש לבקש מגוגל בדיקה מחודשת בתקווה לאישור חיובי.

החלק של גוגל והחלק של בעל האתר

כשמדובר על שילוב של פרסומות בכל אתר שהוא על מנת ליצור מהן רווח, חשוב להבין שלשני הצדדים יש פעולות לבצע, כשהכוונה היא שגם גוגל מבצעת את החלק שלה, אך גם לבעל האתר יש דברים שהוא צריך לעשות על מנת למקסם את הרווח מהפרסומות.

בכל הקשור לגוגל, הרי שהיא בודקת עבור בעל האתר אלו פרסומות אכן מתאימות לאתר שלו בהתאם לקהל היעד של האתר ולעוד ביצועים שהאתר נבחן בהם. זהו דבר חשוב שמונע שילוב של פרסומות למכוניות באתר של בני נוער שעדיין רחוקים מקבלת רישיון.

לגבי בעל האתר, הרי שגם אם גוגל החליטו שפרסומות מסוימות הן אלה שמתאימות להצגה באתר שלו, הוא עדיין יכול לנהל זאת. כלומר, הוא יכול לחסום את המודעות שהוא חושב שאינן מתאימות לאתר שלו, הוא יכול לבחור מודעות מתאימות יותר, והוא גם יכול להתאים בצורה מדויקת יותר את המיקום של המודעות באתר שלו. ביצוע פעולות אלה, במיוחד מצדו של בעל האתר, מגדיל את הסיכוי להקלקות רבות יותר של הגולשים, ובכך כמובן גם להגדלה של הרווח משילוב של פרסומות גוגל. אם כך, היום להרוויח כסף מפרסומות באתר באמצעות AdSense זה כבר משהו שרבים נהנים ממנו בעולם כולו, מאחר והדבר אינו דורש הוצאה כספית מבעל האתר, ומדובר בעוד אפשרות לעשיית כסף באינטרנט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.