איך להרוויח כסף מערוץ מצלמות דשבורד ביוטיוב

הנוסחה מתאימה למי שמחפש הכנסה באינטרנט עם 0 ₪ השקעה, גם אם אתם חדשים בתחום. כדי להרוויח כסף מדי יום אתם צריכים לבצע את הצעדים שלנו כפי שנסביר בהמשך ולהיות סבלניים.

אתם בוודאי ראיתם לא מעט סרטוני יוטיוב עם צילומים מתוך מצלמות דשבורד. איך משאיות מתנגשות, מרדפים אחר גנבי רכב, איך נהגים לוקחים את החוק לידיים ומענישים נהגים אחרים על עבירות תנועה, איך רכבי יוקרה הופכים לטוטאל לוס אחרי תאונה. הסרטונים הללו צוברים מיליוני צפיות. ערוצי יוטיוב שעוסקים בצילומי מצלמות דשבורד מרוויחים לא מעט כסף מצפיות. הכסף מגיע הן מיוטיוב, הן ממכירה של פרסומות והן מקישורי תוכניות שותפים בתיאור הסרטון.

כפי שאתם יודעים, הבעלים של הערוצים הללו, לא מצטלמים או מצלמים בעצמם את הסרטונים הללו. הם לא צריכים מצלמות או מיקרופונים. לכן, השיטה הזאת מתאימה לכל מי שמחפש להרוויח כסף ביוטיוב מבלי להיחשף. כעת נציג לכם מאיפה לוקחים את הסרטונים הללו ואיך להרוויח לא מעט כסף מערוצי יוטיוב שעוסקים בצילומי מצלמות דשבורד. אתם תוכלו להרוויח כסף מיוטיוב מדי חודש בחודשו.

הנה דוגמא לערוץ יוטיוב שעוסק בסרטונים ממצלמות דשבורד

Car Crashes Time – ערוץ עם למעלה מ-400,000 אלף מנויים. כל הסרטונים בערוץ הזה צוברים מיליוני צפיות. על פי אתר ניתוח נתונים Social Blade ב-30 יום האחרונים הערוץ הזה צובר כ-4 מיליון צפיות. בשנה האחרונה – 47 מיליון צפיות.

הנה כמה עובדות על תוכנית התשלומים של יוטיוב

  • ככל שקהל הצופים צעיר יותר, אתם מרוויחים פחות כסף על צפיות.
  • גובה התשלום משתנה בהתאם למיקום הגיאוגרפי של הצופים. כך לדוגמא, בישראל וברוסיה יוטיוב משלמים פחות מאשר עבור צופים מגרמניה, ארצות הברית, קנדה ובריטניה.

ערוץ Car Crashes Time מפרסם את התוכן שלו באנגלית, פונה לקהל ממדינות בארה"ב ואירופה. קרוב לוודאי שרוב הצופים הם לא בני נוער, אלה אנשים בוגרים. לכן, הפרסומות בערוצים הללו יהיו יקרות יותר. יוטיוב משלמים לכם 50% מההכנסה על הפרסומות בערוץ היוטיוב שלנו. מכאן המסקנה שאם הערוץ יהיה בשפה האנגלית, יוטיוב ישלם לכם יותר.

כעת נוכל לעשות חישוב מוערך כמה כסף מכניס ערוץ Car Crashes Time בחודש. בהתחשב בעובדה שמדובר בערוץ בשפה האנגלית עם קהל בוגר, יוטיוב משלמים כ-5 דולר על כל 1,000 צפיות. כמובן שהרבה גולשים משתמשים בחוסם פרסומות, דבר שפוגע ברווחי הערוץ. יחד עם זאת, עדיין הממוצע עומד על 5 דולר ל-1,000 צפיות מינימום. ייתכן שאפילו יותר. אם לוקחים את כלל הצפיות בחודש האחרון (כ-4 מיליון צפיות), מכאן ניתן להבין שהערוץ מרוויח כ-20,000 דולר בחודש רק מתוכנית התשלומים של יוטיוב (4 מיליון צפיות לחלק ב-1000 צפיות = 4,000 כפול 5 דולר = 20,000 דולר).

דוגמא נוספת – ערוץ Dashcam Lessons צובר מיליוני צפיות לכל סרטון של לקט תאונות או מרדפים שתועדו בעזרת מצלמות דשבורד. רק בחודש האחרון צבר הערוץ כ-12 מיליון צפיות. אם נחלק 12 מיליון ב-1,000 נגיע ל-12,000. אם נכפיל את הסכום ב-5 דולר, נוכל לקבל נתון סופי: הערוץ מרוויח כ-60,000 דולר בחודש. היתרון הגדול הוא שסרטונים ישנים ממשיכים לצבור צפיות ולהרוויח כסף לבעל הערוץ – הכנסה פסיבית בהחלט ע"י יצירת לקט סרטוני מצלמות דשבורד.

כעת נציג לכם איך לבנות ערוץ יוטיוב דומה ללא השקעה כספית.

שלב 1 – איתור סרטוני מצלמות דשבורד

נכנסים ליוטיוב ומחפשים בחיפוש את הביטוי Dash Cam. בסינונים (Filters) בוחרים ב-Creative Commons. מי שעדיין לא יודע מזה Creative Commons – מדובר ברישיון מיוחד של יוטיוב לשימוש חופשי בתכנים. זאת אומרת, יש לכם אישור לקחת את הסרטונים הללו ולהשתמש בהם. אתם יכולים לקחת את הסרטונים הללו ולהשתמש בהם שוב כדי ליצור לקט סרטוני מצלמות דשבורד משלכם.

מעבר לכך, אתם יכולים לבצע סינון של View count כדי להציג את הסרטונים הנצפים ביותר. אם אתם חושבים מי הבן אדם שיאשר לכם להעתיק את הסרטונים שלו, תוכלו לראות אלפי סרטונים בתוצאות החיפוש. סרטונים שצברו מיליוני ומאות אלפי צפיות. אתם יכולים לקחת את הסרטונים הללו ולהעלות אותם לערוץ היוטיוב שלכם. במרכז התמיכה של יוטיוב ניתן לקרוא בבירור כי מותר להשתמש ולקבל כסף בתוכנית התשלומים של יוטיוב מסרטונים תחת רישיון Creative Commons.

שלב 2 – הורדה של סרטונים למחשב

יש כמה דרכים להוריד סרטוני יוטיוב למחשב

  • חפשו בגוגל Youtube Downloader ומצאו עשרות אתרים שמאפשרים לכם להוריד סרטונים בחינם ובמהירות.
  • בכתובת הסרטון במקום youtube.com משנים ל-youtubepp.com (פשוט מוסיפים pp לפני נקודה com). אתם מגיעים ישר לאתר שמציע לכם להוריד את הסרטון. כמובן בוחרים ברזולוציה הגבוהה ביותר ומורידים את הסרטון למחשב. אתם לא צריכים להחזיק שום תוכנה במחשב כדי להוריד סרטוני יוטיוב.

שלב 3 – השתמשו באתר Canva.com

הרשמו לאתר קנבה או לכל אתר דומה. בחלק העליון של האתר לוחצים על "יצירת עיצוב" ובוחרים ב"סטורי לאינסטגרם". מכיוון שהגודל של סטורי לאינסטגרם מתאים לסרטוני היוטיוב שאנחנו יוצרים. אנחנו לא ניקח סרטוני יוטיוב ונעלה אותם כמו שהם – מכיוון שאם תשתמשו בסרטונים כמו שהם, יוטיוב קרוב לוודאי לא יקדם אותם יותר מדי. אם לא יהיה שום שינוי לסרטון המקורי, ייתכן שלא תקבלו עליו תשלום.

מכיוון שאנחנו חכמים ורוצים לעשות עבודה טובה, אנחנו נוסיף לחיפוש בגוגל אשתג Shorts בצורה הבאה 'Dash cam #shorts'. אתם תוכלו לראות שסרטוני וידאו עם Shorts צוברים גם כן מיליוני צפיות. סרטוני וידאו קצרים עם אשתג Shorts צוברים הצלחה גדולה ביוטיוב בתקופה האחרונה. לכן, אנחנו נקדם את הערוץ שלנו על ידי שימוש בשורטס.

כעת חוזרים לאתר Canva, מעתיקים אליו את סרטון הוידאו מהמחשב, ומשחקים עם הגודל של הסרטון. יש לציין כי סרטוני שורטס חייבים להיות קצרים באורך כדקה אחת. מה שאתם צריכים לעשות בפועל הוא לחתוך את הוידאו ולהוציא ממנו את החלק המעניין ביותר. בחלק התחתון והעליון אתם יוצרים רקע כלשהו (לדוגמא רקע שחור) ועליו אתם יכולים להוסיף טקסט כלשהו. אתם חייבים לכתוב טקסט מסקרן (לדוגמא, Crazy Israeli dash cam). בתחתית הסרטון על גבי הרקע, אתם מוסיפים כיתוב כמו "Watch this". הטקסטים הללו יימשכו רבים לצפות בסרטון שלכם.

למי שעדיין לא הבין, Canva היא תוכנת העריכה שלנו. ניתן להשתמש גם ביוצר הסרטים של ווינדוס או כל תוכנת עריכה אחרת, אך אנחנו בחרנו באתר קנבה מכיוון שמדובר באתר נוח ומהיר, ללא צורך בידע כלשהו בעריכת וידאו. בסיום העבודה על הסרטון (אחרי שגזרתם אותו, שיניתם גודל והוספתם טקסט) תוכלו להוריד את הסרטון למחשב.

שלב 4 – מעלים את הסרטון לערוץ

מי שעדיין לא יצר ערוץ יוטיוב חדש שמתעסק בסרטונים מגניבים ממצלמות דשבורד, זה הזמן לעשות את זה. לאחר מכן, אתם מעלים את הסרטון הראשון שלכם. לא לשכוח – בוחרים כותרת לסרטון כגון Crazy Israeli dash cam ולא שוכחים להוסיף בכותרת #shorts. הכותרת תיראה כך:

Crazy Israeli dash cam #shorts

אתם תוכלו להפעיל את תוכנית התשלומים של יוטיוב על הערוץ שלכם אחרי שתגיעו ל-1,000 צפיות לפחות. עד אז, תוכלו לפרסם בתיאור הסרטון מוצר במסגרת תוכנית שותפים כדי להרוויח עמלה על כל מכירה. המוצר שהולך הכי טוב בתחום הזה הוא מצלמת דשבורד. תוכלו להירשם לתוכנית השותפים של עלי אקספרס או כל מתחרה סיני אחר ולפרסם קישור ייעודי למצלמת דשבורד בתיאור הסרטון. אתם יכולים לפרסם אפילו כמה מצלמות דשבורד עם כיתוב כמו "3 מצלמות דשבורד המומלצות ביותר שלנו".

לסיכום, לאחר פרסום הסרטון שלכם, תוכלו להרוויח כבר בתחילת הדרך ממכירה של מצלמות דשבורד. ברגע שתגיעו לכמות צפיות מספקת, תוכלו להתחיל להרוויח כסף מתוכנית התשלומים של יוטיוב עבור כל 1,000 צפיות שיש לכם בערוץ. ככל שהסרטונים שלכם יהיו מעניינים יותר ואיכותיים יותר, כך תוכלו מהר יותר להשיג את המטרה ולהרוויח יותר כסף.

לאחר שתתחילו להרוויח כסף מסרטוני ה-Shorts שלכם, תוכלו להתחיל להעלות סרטוני וידאו ארוכים יותר ולהרוויח בגדול. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.