איך להרוויח כסף ממטבעות קריפטו

בשני העשורים האחרונים אנו רואים כיצד אפיקי ההשקעה גדלים ומתרבים, כך שהם מציעים לכל משקיע בכל מקום בעולם לנהל את כספו בהתאם לאפיק ההשקעה שמעניין אותו ומתאים לו מבחינת סיכונים, רווח פוטנציאלי, מועד נקודת היציאה מההשקעה ועוד. היום יש כאלו ששואלים את עצמם איך אפשר להרוויח כסף באינטרנט ממטבעות קריפטו, כשהכוונה היא לאפיק השקעה חדש יחסית שמאפשר קנייה ומכירה של מטבעות וירטואליים כגון ביטקוין, אתריום, קארדנו ועוד.

יש להיות מוכנים להשקעה תנודתית

השקעה באפיקים שונים מתאפיינת בראש ובראשונה בהבדל אחד גדול, יש אפיקים סולידיים ויש אפיקים ספקולטיביים (שחלקם תנודתי מאוד). במילים פשוטות, אפיקי השקעה ספקולטיביים קשורים לסיכונים גדולים יותר בשל חברות שאינן יציבות או בשל תנודתיות גבוהה יותר של מחיר המניה. זאת לעומת השקעה סולידית שמאופיינת באחוזי רווח צנועים, השקעה לטווח ארוך וסיכונים נמוכים.

לגבי מטבעות קריפטו חשוב להבין שמדובר על השקעה תנודתית מאוד מאחר והשוני בערך המטבע יכול להיות משמעותי מאוד מיום ליום. לכן נדרש מעקב צמוד אחר תנודות המטבע, ולעתים המעקב יכול להציג גם שינוי גדול בתוך אותו יום של מסחר. מעקב כזה יאפשר במידה מסוימת הבנה הן לגבי תנודות מחיר המטבע והן לגבי התזמון הנכון לקנות מטבע מסוים ולמכור אותו לאחר מכן.

באיזה מטבע כדאי להשקיע

מאחר ואנו מדברים עשיית כסף באינטרנט בשוק הקריפטו, הרי שאנו מדברים על מטבעות וירטואליים שונים שמוצעים היום למכירה לציבור המשקיעים בארץ ובעולם. עבור לא מעט משקיעים הגיוני הרבה יותר להשקיע במטבע שנחשב למוכר יותר מאחרים. לרוב אנו מדברים כמובן על ביטקוין, כשגם מטבע כמו אתריום נחשב למוכר בשנים האחרונות. מטבעות חדשים, קטנים או לא מוכרים יכולים להעלות חשש לגבי תנודתיות עוד יותר גבוהה שלהם או קריסה או היעלמות שלהם.

קנייה ומכירה כמו שאנו מכירים מהבורסה

שיטת השקעה פשוטה במטבעות קריפטו מוכרת לרבים מההשקעה בבורסה לניירות ערך, כשהכוונה היא לקנייה במחיר נמוך ומכירה במחיר גבוה יותר מהקנייה. כך למעשה נוצר הרווח. לגבי ביטקוין או מטבע אחרי שמחליטים לקנות, הרי שיש להחזיק אותו עד שהוא מגיע לערך גבוה יותר מהקנייה, כשכל אחד מחליט לאיזה סכום של רווח הוא שואף. כמובן, שחשוב לזהות נקודת יציאה רווחית כדי לא לראות כיצד שווי המטבע יורד שוב מתחת למחיר הקנייה שלו.

קנייה למטרת אחזקה שמפיקה רווח

כשם שיש חברות בבורסה שמשלמות דיווידנדים לאלו שמחזיקים את המניות שלהן, כך במטבעות וירטואליים אנו יכולים לראות כיצד רק עבור אחזקת המטבע ניתן לקבל סכום מסוים בעת עליית ערך המטבע. לגבי המטבעות, התשלום הוא כנגד אחזקת המטבע ע"י המשקיע ושמירה שלו במחזור (כשלגבי מניות, החברות נותנות למשקיעים חלק מרווחי החברה, כשזאת ההגדרה המדויקת של דיווידנד).

כריית מטבעות וירטואליים

אפשרות נוספת להרוויח כסף ממטבעות קריפטו היא לא לקנות אותם, אלא פשוט לייצר אותם. הייצור נקרא "כרייה", והוא מצריך ציוד שכולל חומרה חזקה, שיחד עם צריכת חשמל גבוהה, מאפשרים הפקה של מטבעות קריפטו. ככל שיוצרים מערכת מחשוב יעילה יותר, כך ניתן לכרות יותר מטבעות, אך חשוב ללמוד על כך בהרחבה כדי לעשות את הצעד הגדול הזה בצורה מוצלחת ויציבה. יש לציין כי כרייה של מטבעות אינה כדאית כיום בישראל, עקב צריכת חשמל גבוהה.

רווח ע"י אירוח

אפשרות רווח זו פונה למי שיש לו כבר מספר מטבעות וגם ידע טכני. מדובר על אירוח של רשת "קריפטו-קרט" שמשלמת מספר מטבעות למי שמפנה מספיק זיכרון במחשב שלו כדי לארח אותה (כלומר יאחסן עבורה את מה שהיא מבקשת).

הענקת שירותים עבור רווח

גם מי שמסוגל להעניק שירותים קטנים, כמו מילוי סקרים מקוונים, בדיקה של אפליקציות שונות או ביצע באגים באתר כלשהו, יכול ליהנות מתשלום במטבע דיגיטלי, ובכך לעשות כסף ממטבעות קריפטו בהתאם לסוג המטבע שמשלמים לו.

כללים חשובים להשקעה במטבעות קריפטו למתחילים

  • יש לרכוש מטבע מוכר (תוכלו למצוא אין סוף סרטוני יוטיוב על מטבעות קריפטו פופולאריים).
  • יש לרכוש מטבעות כאשר השוק למטה (הגרפים מראים אדום) ולמכור ברווח כאשר השוק עולה (הגרפים ירוקים).
  • אם ערך המטבע יורד אין צורך להיכנס לפאניקה. זו טעות למכור את המטבע בשלב כזה. צריך פשוט לחכות עד שהירידה מסתיים ותתחיל עלייה. רק למי שיש סבלנות, יכול להרוויח כסף בשוק הקריפטו.
  • זו טעות חמורה להיכנס להשקעה של מטבע במרג'ין או קרוס (סוג של הלוואה והכפלה של כמות המטבעות שיש ברשותכם). במצב כזה הסיכון לאבד את הכסף גבוה. מומלץ להשקיע במטבעות קריפטו ב"Spot" בלבד. במיוחד אם אתם חדשים בתחום.
  • ניתן לרכוש מטבעות דרך בורסות כגון ביננס ובייביט. תוכלו למצוא ברשת מדריכים כיצד עושים זאת נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.